گوگل اسیستنت

این روزها گوگل اسیستنت در مرکز اکوسیستم گوگل قرار دارد، به همین خاطر است که غول مانتین ویو هر روز وظایف بیشتری را به آن می‌سپارد. تازه‌ترین اقدام گوگل در همین راستا، ارائه قابلیت خواندن پیام‌های دریافتی در پیام‌رسان‌ها در این دستیار هوشمند دیجیتالی بوده است.

گوگل اسیستنت تا پیش از این می‌توانست پیامک‌ها و پیام‌های دریافتی در اپلیکیشن هنگ آوتز را برایتان بخواند اما حالا این ویژگی را گسترش داده و پیام‌رسان‌های شخص ثالثی مثل واتس اپ و تلگرام را هم پوشش می‌دهد. به گزارش اندروید پلیس این ویژگی در تعدادی از دیوایس‌های اندرویدی مشاهده شده و به تدریج همگان به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

در حال حاضر این ویژگی از اپلیکیشن‌های واتس اپ، تلگرام، اسلک، دیسکورد و GroupMe پشتیبانی می‌کند اما احتمالا پیام‌رسان‌های بیشتری را هم تحت پوشش خود قرار خواهد داد. نکته خوب اینجاست که به غیر از خواندن پیام‌های دریافتی، می‌توانید پاسخ‌هایتان را نیز برای اسیستنت دیکته کنید که در شرایط خاص مثل رانندگی کردن می‌تواند بسیار مفید ظاهر شود.

برای فعالسازی حالت مطالعه پیام‌ها در گوگل اسیستنت کافیست پس از احضار دستیار دیجیتالی فرمان صوتی “Read my messages” را به آن بدهید. سپس برای اپلیکیشن گوگل دسترسی به نوتیفیکیشن‌ها را صادر کنید. با این کار هر مرتبه که فرمان صوتی فوق را به اسیستنت بدهید، فهرستی از آخرین پیام‌های دریافتی در گوشی شما را به نمایش درمی‌آورد که می‌توانند پیامک، پیام واتس اپ، پیام تلگرام یا پیام‌هایی از اپلیکیشن‌های دیگر باشند. برای فعالسازی حالت مطالعه پیام‌ها در گوگل اسیستنت کافیست پس از احضار دستیار دیجیتالی فرمان صوتی “Read my messages” را به آن بدهید. سپس برای اپلیکیشن گوگل دسترسی به نوتیفیکیشن‌ها را صادر کنید. با این کار هر مرتبه که فرمان صوتی فوق را به اسیستنت بدهید، فهرستی از آخرین پیام‌های دریافتی در گوشی شما را به نمایش درمی‌آورد که می‌توانند پیامک، پیام واتس اپ، پیام تلگرام یا پیام‌هایی از اپلیکیشن‌های دیگر باشند.

انتشار خصوصیتی که از آن صحبت می‌کنیم از امروز آغاز شده، اما احتمالا مدتی به طول بینجامد که به دیوایس مورد استفاده شما برسد. بنابراین بهتر است تا فعال شدن این ویژگی صبور باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *